Spotkanie z minister M. Błaszczak

„Od początku pandemii, codziennie ponad 2,5 tys. wojskowych medyków, pielęgniarek i ratowników medycznych dba o zdrowie chorych i ratuje życie pacjentów. Siły zbrojne uruchomiły dwa Wojskowe Szpitale Polowe, cały czas pracuje 14 wojskowych szpitali, 5 ośrodków medycyny prewencyjnej oraz Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii. Wojskowe laboratoria wykonały ponad 33 tys. testów w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2.
We wtorek, 7 lipca br. szef MON spotkał się z przedstawicielami personelu medycznego Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Puławach, którzy od kilku miesięcy zaangażowani są w walkę z pandemią koronawirusa. W trakcie spotkania minister M. Błaszczak wręczył medykom wyróżnienia”.

Szpital nasz reprezentowany był przez Komendanta – płk lek. Artura Bobruka, Przełożoną Pielęgniarek mgr Dorotę Ryder, epidemiologa szpitala dr n. med. Annę Doszyń, która była w grupie osób wyróżnionych.

Wałcz, dnia 08.07.2020 r.
Źródło: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/wojskowi-medycy-podczas-pandemii-pomagali-wszystkim-ktorzy-pomocy-potrzebowali