“Biała sobota” w Mirosławcu

BS

W dniu 05.07.2014 w Mirosławcu odbyła się dla mieszkańców miasta i gminy„Biała Sobota”. Była to doskonała okazja żeby skorzystać z bezpłatnych porad medycznych w zakresie: stomatologii zachowawczej, wad postawy, okulistyki, i ginekologii.

Do dyspozycji chętnych mieszkańców z Mirosławca i okolic poza wymienionymi świadczeniami były porady z zakresu zdrowego stylu życia, oznaczany był przygodny poziom glukozy,wskaźnik BMI, wykonywano również pomiar ciśnienia krwi.
Wymienione usługi medyczne świadczone były przez pracowników 107 Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Wałczu, w gabinetach lekarskich Przychodni w Mirosławcu oraz Zespołu Szkół w Mirosławcu. Ta profilaktyczna akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony  mieszkańców. W gabinecie okulistycznym zostało przebadanych trzydzieści siedem osób, dwadzieścia cztery pacjentki skorzystały z usług  ginekologa, w gabinecie stomatologicznym wykonano siedemnaście wizyt adaptacyjnych. Pani specjalista rehabilitacji przebadała osiemnaścioro dzieci pod kątem wad postawy. Dla pięćdziesięciu trzech osób oznaczono przygodny poziom glukozy.

Dla uczestników „Białej Soboty” gwarantowaliśmy profesjonalne porady związane ze zdrowym stylem życia oraz możliwość wyboru optymalnych  terminów porad ambulatoryjnych w naszych  poradniach specjalistycznych.

Wałcz, dnia 08.0.72014 r
Krystyna Krogulewska