Wzmożony sezon infekcyjny

Szanowni Pacjenci!

W związku z trwającym okresem wzmożonych infekcji grypowych a tym samych bardzo dużą ilością pacjentów korzystających z porad w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej, prosimy zachować szczególną rozwagę w podejmowaniu decyzji co do osobistej wizyty w gabinecie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Podczas każdego dyżuru przyjmowanych jest około 100- 120 pacjentów, co niewątpliwie wpływa na dalszą transmisję infekcji a co za tym idzie wzmożone rozprzestrzenianie się covida, grypy oraz infekcji grypopodobnych.
A zatem, zaleca się w pierwszej kolejności samodzielnie podjąć próbę leczenia niewielkich infekcji, domowymi sposobami, korzystając ze wsparcia leków dostępnych bez recepty w aptece.
W przypadku braku poprawy lub pogorszenia stanu zdrowia zgłosić się należy do swojego Lekarza Rodzinnego, lub do gabinetu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej.

Informujemy również, że w sprawach nie wymagających pilnego, osobistego kontaktu z lekarzem istnieje możliwość kontaktu z „Teleplatformą pierwszego kontaktu” pod bezpłatnym numerem telefonu 800 137 200. Podczas takiej porady telefonicznej, w razie potrzeby, pacjent może otrzymać e- receptę, e-skierowanie, e- zwolnienie. Jeśli konsultacja telefoniczna okaże się niewystarczająca w wtedy otrzymamy zalecenie skontaktowania się z lekarzem w gabinecie Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej lub swoim lekarzem POZ

Wałcz, dnia 12.01.2023 r

Krystyna Krogulewska